MUZEUM TECHNIKY SOKOLOV

Prohlídka muzea začíná částí venkov, kde je k vidění nářadí používané v zemědělství jako např. pluhy,drtičky,čističky, sečky ale i věci používané v domácnosti jako nádobí, šicí stroje, kolovraty, žehličky atd. vše pro potěšení očí žen. Zde je k vidění zpracování a výroba textilu.

 Dále přechází návštěvník do dvou místností kde jsou vystaveny převážně české motocykly Jawa a ČZ a několik retro automobilů jako např. Moskvič, Fiat, Olcit atd. K vidění je více jak 50 motocyklů a více jak 10 automobilů a cca 30 jízdních kol.

Poté návštěvník prochází chodbou sklepů kde je vystaveno několik psacích strojů, rádii, telefonů, promítaček filmů, televizorů atd. Zde je k vidění zpracování zvuku, obrazu, písma. 

 V poslední místnosti se návštěvník vrátí časem do retro doby a to prodejnou Smíšeného zboží jako tomu bylo v 70tých letech 20.stol.

A jako poslední částí muzea je vojenská technika převážně používaná v jaderných krytech a v poválečné době. Například uvidíte jaké by to bylo přežít v jaderném krytu v případě jaderné války.

Vzhledem k tomu, že vyrábíme i rytířskou zbroj tak naše muzeum Vás zavede od 16.století, přes venkov, auto-moto, retro až do 20.století.

Rozloha muzea cca 700m2 
Prohlídka je s průvodcem komentovaná, čas prohlídky cca 1,5 hod 

VSTUPNÉ : 
dospělí             120,- Kč 
děti                   70,- Kč 
Rodina 2+2    310,- Kč 
školy a spolky 50,- Kč / dítě, doprovod neplatí nic 

ADRESA:
Muzeum Techniky
Husovy Sady 3028 / 101
Sokolov 35601

OTEVÍRACÍ DOBA:
Otevřeno je na základě předchozí tel. domluvy – objednání

TELEFONNÍ KONTAKT:
725 295 491

Fotky z 1. ročníku soutěže elegance historických vozidel 2019

Náš retro “obchod”

Vojenská část