JSME NEJVĚTŠÍ MUZEUM V KARLOVARSKÉM KRAJI

VEZMEME VÁS ZPĚT ČASEM O 5 STOLETÍ     ! ! ! ! ! ! !

Prohlídka muzea začíná částí venkov, kde je k vidění nářadí používané v zemědělství jako např. pluhy,drtičky,čističky, sečky ale i věci používané v domácnosti jako nádobí, porcelán, šicí stroje, kolovraty, žehličky atd. vše pro potěšení očí žen. Zde je k vidění zpracování a výroba textilu.

 Dále přechází návštěvník do dvou místností kde jsou vystaveny převážně české motocykly Jawa a ČZ a několik retro automobilů jako např. Moskvič, Fiat, Trabant, Škoda, Olcit atd. K vidění je více jak 60 motocyklů a více jak 20 automobilů a cca 30 jízdních kol.

Poté návštěvník prochází chodbou sklepů kde je vystaveno několik psacích strojů, rádii, telefonů, promítaček filmů, televizorů atd. Zde je k vidění zpracování zvuku, obrazu, písma. 

Další místností se návštěvník vrátí časem do retro doby a to prodejnou JEDNOTA Smíšené zboží a prodejnou MOTOTECHNA jak tomu bylo v 70tých letech 20.stol.

Předposlední částí muzea je vojenská technika převážně používaná v jaderných krytech a v poválečné době. Plynové masky, oblečení, vysílačky, komunikace z jaderného krytu, nábojnice atd. Zde uvidíte jaké by to bylo přežít v jaderném krytu v případě jaderné války.

Poslední místnost sklepa je věnována středověku a třicetileté válce, kde je vybudována zbrojnice a rytířské brnění. Celkem je zde více jak 60 kusů chladných zbraní ( meče, kordy, dýky ) a více jak 10 střelných zbraní ( dělo, hákovnice, píšťaly )

Rozloha muzea cca 700m2 
Prohlídka je s průvodcem komentovaná, čas prohlídky cca 1,5 hod 

VSTUPNÉ : 
dospělí             170,- Kč 
děti                     90,- Kč 
Rodina 2+2      450,- Kč 
školy a spolky   60,- Kč / dítě, doprovod neplatí nic 

ADRESA:
Muzeum Techniky
Husovy Sady 3028 / 101
Sokolov 35601

OTEVÍRACÍ DOBA:
Otevřeno je na základě předchozí tel. domluvy – objednání

TELEFONNÍ KONTAKT:
725 295 491

Translate »